Rio de Janeiro’da yeme-içme olayı enteresan…

Rehberimizin dediğine göre Brezilyalılar ölmemek için yiyorlar. Bizdeki gibi her yerde bolca yemek mekanı göremiyorsunuz. Nektarcı ve vitamincilerde de sandviç, tost, salata ne ararsanız var.

Oteldeki kahvaltı harici zamanlarda öğlen ve akşam yemeklerini birleştirmek daha mantıklı oluyordu. Zira Rock in Rio konserlerine gittiğimiz 5 gece vardı, konser alanında da Big Rock isimli dandik ve 15 lira eden burgerden de yemek zorunda kaldık. İlk günlerde idare ettiğimiz yemekler sonrasında rehberimizle ilk gün Churrascaria Estrela do Sul isimli bir mekana gittik. “Ne yersen X lira” tarzında bir yer burası. Açık büfe yiyeceklerin yanı sıra bir et ziyafeti bizi bekliyordu. Açık büfeden aldıklarımız da az buz değildi:

Ardından şaheserler ile devam ettik:

Sonunda da muzlu bir tatlı…

Sabah eğer otelinizde veya kaldığınız yerde iyi bir kahvaltı yaparsanız öğlen de güzel bir nektar ile kendinizi tok hissedebilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki hepsi doğal meyvelerden yapılan bu içecekler sağlığınızı korumak için de birebir… Son günlere doğru içtiğim, inanılmaz bir lezzat Açai vardı, bunu 1. notlarda paylaştım. Diğer tüm meyve sularını zamanınız, bütçeniz yettiği oranda deneyin… Bu arada Brezilya’dan meyve de getirebilirsiniz, bavula atın sorunsuz getirin. İlk günlerden birinde Ipanema Plajına yakın olan Rota66 da Taco Salatası yedim. Açıkçası ABD’de bile böyle Taco Salatası yemediğimi itiraf etmek durumundayım….

Devassa mekan olarak birçok yerde görebilirsiniz, çok başarılı mutfağı, menüleri tavsiye ederim….

Bir de eğer Türk Havayolları ile İstanbul’a dönüyorsanız Sao Paolo’dan geçmek durumundasınız. Havalimanındaki Spoilet mekanında Prato di Mamma yiyiniz. Yerken de kulaklarımı çınlatırsınız:)

İçecek olarak sahil kenarında Coconut Water mutlaka deneyin, hararet alır. Caipirinha ‘nın Cachaça’lısını denedim, Brezilya’nın yerli bir içkisi ile karışmış halini….Gayet yumuşak ve başarılı:

Brezilya’da bira olayı Brahma ve Antarctica arasında bir mücadele geçiyor sanırım..Brahma hafifti, fena değildi.. Zaten hava sıcak olduğu için pek fazla içki en azından ben içemedim…Pek tarzım da değil :

#RockinRio etkinlik yazımla yazılarımı noktalayacağım… Tüm ilgili Rio fotoğraflarıma http://www.instagram.com/tolgaozek hesabımdan göz atabilirsiniz.

Bu arada Rio de Janeiro’yu daha iyi tanımak isterseniz rehbere sizi ulaştırabilirim.. Bana bir e-posta gönderin tolga(at)businessankara.com